Hayalet Kumpanya Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin açılış gecesinde prömiyerini yaptı

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun yeni oyunu Hayalet Kumpanya Kıbrıs Tiyatro Festivali'nin açılış gecesinde prömiyerini yaptı. 

16. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde dün akşam “Seni Seviyorum Türkiye” oyunu sahnelendi

 Lefkoşa Türk Belediyesi'nin organize ettiği 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde dün akşam  Bakırköy Belediye Tiyatroları tarafından 'Seni Seviyorum Türkiye” oyunu sahnelendi. 

Gazimağusa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu yeni dönem çalışmalarına başladı

Gazimağusa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu 2018-2019 dönem çalışmalarına başladı.

Bandabuliya Sahnesi’nde bir yabancılaşma hikayesi

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) tarafından Surlariçi'nde hizmete konulan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu(LBT) Bandabuliya Sahnesi'nde Altıdan Sonra Tiyatro tarafından dün gece sahnelenen 'He-Go” oyunu ile bir ilk yaşandı.

16. Kıbrıs Tiyatro Festivali “Hayalet Kumpanya” oyunuyla perdeleri açtı

 Lefkoşa Türk Belediyesi'nin sunduğu 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun (LBT) 'Hayalet Kumpanya” oyunu ile dün akşam başladı.

Festival Türkiye’nin ünlü sanatçılarından Teoman konseri ile sona eriyor

Gazimağusa Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat ve Turizm Festivali yarın (12 Eylül) Türkiye'nin ünlü sanatçılarından Teoman konseri ile sona eriyor.

Çatalköy Belediye Tiyatro Su’nun 21.15 Treni, İstanbul’da sahnelenecek

Çatalköy Belediyesi Tiyatro Su’nun sahnelediği, Toygun Orbay’ın yazdığı ve Derman Atik’in yönettiği “21.15 Treni” adlı oyunu, İstanbul Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği “Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali”nde gösterilecek. Belediyeden yapılan açıklamaya...

Rock Yıldızı Teoman’la muhteşem final

13. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali Teoman konseriyle tamamlandı

21. Türksoy Opera Günleri Bellapais Manastırı’nda

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı'nın iş birliğinde 1994 yılından beri düzenlenen TÜRKSOY Opera Günleri etkinliğinin 21'incisi 20 Eylül'de gerçekleştiriliyor.

16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali Başlıyor

Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği'nin düzenlediği 16. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivali 21 Eylül Eylül'de Zorba Balesi ile başlıyor.